• Randevu İçin
  • +90 312 426 26 02
  • Mail  Şifre
       Şifremi Unuttum   
       Üye Ol

TANSİYONU DÜŞÜREN 10 HARİKA BESİN

İşte Tansiyonunuzu Düşürmeye Yardımcı Harika Besinler!

1) Yağsız süt: Kalp dostu yağsız süt size aynı zamanda kan basıncınızı %3-10 oranında düşürmeye yarayacak kalsiyum ve D vit de sağlar.
2) Ispanak: Posadan zengin bu harika besin aynı zamanda kalp sağlığını koruyucu ve kan basıncnı düzenleyen potasyum, folat ve magnezyum kaynağı
3) Ayçekirdeği: Kan basınıcını düşüren magnezyumdan zengin ayçekirdeğini tüketirken TUZSUZ olmasına dikkat, kaş yapalım derken göz çıkartmayın ;)
4) Fasulye: hangi türü olursa olsun fasulye yüksek magnezyum ve lif içeriğiyle lan basıncınızı düzenlemeye yardımcı ve kolay ulaşılabilir.
5) Patates: Kalp sağlığı için önemli iki temel mineral potasyum ve magnezyum zengini patates tansiyonunuzu dengeler.
6) Muz: Potasyum denilince akla gelen diğer bir besin tabiki muz tansiyonunuzu dengelemek adına ara öğünde tercih edebilirsiniz.
7) Soya fasulyesi: Potasyum ve magnezyumdan zengin diğer bir besin soya fasulyesi ama yine TUZSUZ tüketmeye dikkat, özellikle haşladığınızda. 
8) Bitter çikolata: Yapılan son çalışmalara göre günde 30g bitter çikolata tüketimi kan basıncını düşürmeye yardımcı tabii diyette değilseniz. 
9) Kavun ve Karpuz: son çalışmalara göre özellikle Kantalup kavununun1/4'ü günlük potasyum ihtiyacımızın yüzde 20'sini tek başına sağlamakta.
10) Kayısı: Potasyum kaynağı bu lezzetli meyvenin yaz aylarında taze, kışın kuru olanına rahatlıkla ulaşıp ara öğünlerde tüketebilirsiniz.

 

 Copyright 2013 Merve Tığlı. Her hakkı saklıdır. Fotoğraflar Selçuk Çınar tarafından çekilmiştir.
Web Tasarım : Turna Medya Reklam®